Opensource'owe zaniepokojenie
27 lutego 2009, 13:10Część opensource'owego środowiska została poruszona informacją o procesie wytoczonym firmie TomTom przez Microsoft. Ten producent systemów do nawigacji satelitarnej korzysta zarówno z opensource'owych rozwiązań jak i z programów o zamkniętym kodzie.
Chrome beta dla Mac OS X i Linuksa
9 grudnia 2009, 11:52Google opublikowało wersję beta przeglądarki Chrome dla systemów Mac OS X i Linux. Wcześniej program był dostępny tylko jako wersja developerska.
Wzrost rynkowych udziałów Internet Explorera
2 lipca 2010, 09:36W minionym miesiącu Internet Explorer zanotował rekordowo duży... wzrost udziałów rynkowych. Jak informuje Net Applications, przeglądarka, która od wielu miesięcy ciągle traci użytkowników, tym razem ich zyskała. W kwietniu jej rynkowe udziały spadły, po raz pierwszy w historii, poniżej 60%. W maju do przeglądarki Microsoftu należało 59,75% rynku. W czerwcu udział ten wzrósł do 60,32%.
Windows Phone 7 trafi na smartfony Nokii
11 lutego 2011, 10:43Prezesi Nokii, Stephen Elop, i Microsoftu, Steve Ballmer, opublikowali otwarty list, w którym oświadczyli, że ich firmy będą współpracowały na rynku telefonii komórkowej. Potwierdziły się zatem krążące od pewnego czasu pogłoski, jednak współpraca nie będzie tak daleko idąca i sformalizowana, jak można się było spodziewać.
Następca Xboksa 360 będzie mniejszy i tańszy?
9 listopada 2011, 12:39Z nieoficjalnych doniesień wynika, że następca Xboksa 360, konsola o nazwie kodowej „Xbox Next", ma być mniejsza i tańsza od obecnie sprzedawanego urządzenia Microsoftu
Świetne wyniki ARM-a
25 lipca 2012, 13:35ARM poinformował o wzroście kwartalnych zysków aż o 23% w stosunku rok do roku. Firma zarobiła 46,9 miliona funtów. W odniesieniu sukcesu pomogło przygotowywanie przez Microsoft systemu Windows RT oraz zapowiedź pojawienia się m.in. tabletu Surface.
Huawei zainteresowane Nokią
21 czerwca 2013, 09:03Media donoszą, że zakupem Nokii interesują się dwie firmy. Jedna z nich, o czym informowaliśmy, to Microsoft. Drugą zaś jest Huawei. Taka sytuacja jest dla Nokii niezwykle wygodna, gdyż fiński koncern może prowadzić zdecydowane niespieszne negocjacje.
Tak wygląda pierwszy Microsoft Lumia?
4 listopada 2014, 09:50Na jednym z chińskich serwisów pojawiły się zdjęcia prawdopodobnie pierwszego smartfonu marki Microsoft. Zaś z urzędów regulujących rynek telekomunikacyjnych wyciekły informacje dotyczące złożonych tam dokumentów. Wygląda więc na to, że koncern z Redmond rzeczywiście już wkrótce rozpocznie sprzedaż smartfonów pod własną nazwą i zrezygnuje z marki Nokia.
100 gigabajtów dla klientów Dropboksa
23 lutego 2015, 08:04Microsoft z jednej strony współpracuje z Dropboksem w celu lepszej integracji usług pomiędzy obiema firmami, a z drugiej prowadzi agresywną kampanię w celu przejęcia jego klientów. Koncern z Redmond zaoferował właśnie aż 100 gigabajtów bezpłatnej przestrzeni dyskowej w swojej chmurze OneDrive
Tor Messenger - anonimowe rozmowy
3 listopada 2015, 13:24Twórcy projektu Tor poinformowali o udostępnieniu wersji beta oprogramowania Tor Messenger. Ma to być odpowiedzią na rosnącą inwigilację obywateli ze strony rządów. Protokół Tor umożliwia bezpieczne anonimowe nawigowanie po internecie

