Opensource'owe zaniepokojenie

27 lutego 2009, 13:10

Część opensource'owego środowiska została poruszona informacją o procesie wytoczonym firmie TomTom przez Microsoft. Ten producent systemów do nawigacji satelitarnej korzysta zarówno z opensource'owych rozwiązań jak i z programów o zamkniętym kodzie.



Chrome beta dla Mac OS X i Linuksa

9 grudnia 2009, 11:52

Google opublikowało wersję beta przeglądarki Chrome dla systemów Mac OS X i Linux. Wcześniej program był dostępny tylko jako wersja developerska.


Wzrost rynkowych udziałów Internet Explorera

2 lipca 2010, 09:36

W minionym miesiącu Internet Explorer zanotował rekordowo duży... wzrost udziałów rynkowych. Jak informuje Net Applications, przeglądarka, która od wielu miesięcy ciągle traci użytkowników, tym razem ich zyskała. W kwietniu jej rynkowe udziały spadły, po raz pierwszy w historii, poniżej 60%. W maju do przeglądarki Microsoftu należało 59,75% rynku. W czerwcu udział ten wzrósł do 60,32%.


Windows Phone 7 trafi na smartfony Nokii

11 lutego 2011, 10:43

Prezesi Nokii, Stephen Elop, i Microsoftu, Steve Ballmer, opublikowali otwarty list, w którym oświadczyli, że ich firmy będą współpracowały na rynku telefonii komórkowej. Potwierdziły się zatem krążące od pewnego czasu pogłoski, jednak współpraca nie będzie tak daleko idąca i sformalizowana, jak można się było spodziewać.


Główne wejście do kampusu Microsoftu

Następca Xboksa 360 będzie mniejszy i tańszy?

9 listopada 2011, 12:39

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że następca Xboksa 360, konsola o nazwie kodowej „Xbox Next", ma być mniejsza i tańsza od obecnie sprzedawanego urządzenia Microsoftu


Świetne wyniki ARM-a

25 lipca 2012, 13:35

ARM poinformował o wzroście kwartalnych zysków aż o 23% w stosunku rok do roku. Firma zarobiła 46,9 miliona funtów. W odniesieniu sukcesu pomogło przygotowywanie przez Microsoft systemu Windows RT oraz zapowiedź pojawienia się m.in. tabletu Surface.


Huawei zainteresowane Nokią

21 czerwca 2013, 09:03

Media donoszą, że zakupem Nokii interesują się dwie firmy. Jedna z nich, o czym informowaliśmy, to Microsoft. Drugą zaś jest Huawei. Taka sytuacja jest dla Nokii niezwykle wygodna, gdyż fiński koncern może prowadzić zdecydowane niespieszne negocjacje.


Tak wygląda pierwszy Microsoft Lumia?

4 listopada 2014, 09:50

Na jednym z chińskich serwisów pojawiły się zdjęcia prawdopodobnie pierwszego smartfonu marki Microsoft. Zaś z urzędów regulujących rynek telekomunikacyjnych wyciekły informacje dotyczące złożonych tam dokumentów. Wygląda więc na to, że koncern z Redmond rzeczywiście już wkrótce rozpocznie sprzedaż smartfonów pod własną nazwą i zrezygnuje z marki Nokia.


100 gigabajtów dla klientów Dropboksa

23 lutego 2015, 08:04

Microsoft z jednej strony współpracuje z Dropboksem w celu lepszej integracji usług pomiędzy obiema firmami, a z drugiej prowadzi agresywną kampanię w celu przejęcia jego klientów. Koncern z Redmond zaoferował właśnie aż 100 gigabajtów bezpłatnej przestrzeni dyskowej w swojej chmurze OneDrive


Tor Messenger - anonimowe rozmowy

3 listopada 2015, 13:24

Twórcy projektu Tor poinformowali o udostępnieniu wersji beta oprogramowania Tor Messenger. Ma to być odpowiedzią na rosnącą inwigilację obywateli ze strony rządów. Protokół Tor umożliwia bezpieczne anonimowe nawigowanie po internecie


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy